Profile

parya nouri

Contact Details

Bio

موزه وان

با بازدید از موزه وان  در تور وان ارزان با تاریخ و تمدن غنی این سرزمین آشنا خواهید شد و آثار به ‌جا مانده از دوره‌های تاریخی پیش از میلاد مسیح ، اورارتیان و عثمانیان و ... را می بینید که بازدید از آنها نه تنها برای تاریخ دانان و تاریخ دوستان بلکه برای عموم جذاب و سرگرم کننده خواهد بود . یکی از قسمت‌های جذاب این موزه بخش نسل‌کشی آن است که درباره‌ی قتل‌عام‌ خونین رخ داده در منطقه وان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهد .

 در محوطه اطراف موزه از نزدیک با کتیبه‌های حکاکی شده و سنگ قبرهای اورارتیان روبرو می شوید و در دیگر از آثار ارزشمندی نظیر گلدان‌های سرخ ، طلا و جواهرات نفیس اورارتیان ،  ظروف سفالی ، سکه‌های تاریخی و نسخه‌های خطی دیدن خواهید نمود .

تفریح در پارک آبی دنیای آب ایروان

به توضیح سفر باتو ، پارک آبی دنیای آب بزرگترین مجموعه تفریحی آبی ایروان در تور ارمنستان ارزان میباشد که لذت یک روز پر از تفریح و هیجان را در این مجموعه میتوان امتحان نمود .در پارک آبی دنیای آب وسایل و تجهیزات تفریحی متنوعی برای عموم قرار داده شده تا خانواده ها بتوانند چند ساعتی را در بخشهای مختلف آن به تفریح مشغول باشند .شنا کردن در استخر های روباز بزرگ و کوچک ، تفریح کودکان در استخر های وی ای پی و سرسره های بزرگ و کوچک پارک ،وجود چند کافه و رستوران از امکانات اصلی این پارک آبی میباشند .همچنین گفتنیست این پارک در کنار یک باغ وحش بزرگ قرار گرفته است که همزمان میتوان در یک روز از هر دوی آنها بازدید نمود .وسعت پارک آبی ایروان در حدود بیش از پنج هکتار است و از دیگر جاذبه هایی که نزدیک به آ« قرار گرفته اند میتوان به باغ گیاهشناسی ایروان اشاره داشت .همچنین در زمستانهای سرد ایروان استخر بزرگ پارک کاربری خود را عوض نموده و به پیست اسکی روی یخ تبدیل میشود که باعث جذب بسیاری از هواداران این ورزش زمستانی خواهد شد .